…a nastane európsky raj!

Okt 06 2005

…a nastane európsky raj!

Dovolil som si prevziať nádpis z príspevku Dana Vořechovského ohľadom plánov Európskej komisie.

Pôvodne som chcel dať iba odkaz na článok do pravého stĺpca, ale tam by ho bolo škoda. Z viacerými názormi, ktoré Dan v článku prezentuje súhlasím a nedokázal by som ihc podať lepšie.

Shrnuto a podtrženo, změna k lepšímu nenastane a nedočkáme se jí asi ani v blízké budoucnosti. Ač s Václavem Klausem nesouhlasím v mnoha věcech, jako predikátor vývoje EU se pan prezident osvědčil. Evropská Unie hodlá ekonomické problémy řešit tak, že vezme vše pevně do svých rukou. Zažíváme skutečnou obrodu socialistického nadšení 50.let minulého století. Ruku v ruce s tímto procesem se upevňuje postavení Evropské komise jako budoucí evropské centrální vlády, která jednou provždy vyřeší všechny problémy světa
Jenže bez komplexní reformy veřejných financí se EU z bahna nikdy nedostane. Velmi pravděpodobně se tak budeme společně plížit k větší centralizaci a neefektivnosti, až politiky realita donutí k reformám. Doplatíme na to všichni.

Osobne priveľké nadšenie so vstupu do EU nepociťujem. Nadprodukcia ocele, ceny niektorých potravín, “diktát” ohľadom daňovej politky, blamáž okolo Európskej ústavy i stále väčšia a väčšia centralizácia mi na optimizme nepridávajú.

Netvrdím, že vstup do EU nepriniesol aj pozitíva, ale ak sa únia nezačne chytať stebla, tak sa pomaly, ale isto utopí vo vlastných porblémoch, ktoré už po roky rieši zbatročnými intervenciami a zriaďovaním komisií.

No responses yet

Leave a Reply