Ako napaľovať s Total Commanderom

Apr 02 2006

Ako napaľovať s Total Commanderom

Už kedysi dávno som čítal o napaľovaní v Total Commanderi pomocou plug-inu Total Commander CD/DVD Burning Plugin. Nejak som, ale toto riešenie zabudol vyskúšať. Dnes som si na to pri čítaní Chipu spomenul.

CD/DVD Burning Plugin dokáže napáliť Data CD/DVD|, Video DVD, Audio CD, ISO/CUE image a vymazať prepisovateľné médiá. Poradí si s CD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW a DVD-RAM.

Stiahol som si teda spomínaný Total Commander CD/DVD Burning Plugin a nainštaloval. Inštalácia sa spustí kliknutím na rar archív. Plug-in bude potom prístupný v adresári My Network Places\CD/DVD Burner.

Samotné napaľovanie a celkové ovládanie programu je veľmi intuitívne a jednoduché. Každý formát (audio, video DVD, data a ISO image) má svoj adresár. Stačí do neho nakopírovať súbory a a dresáre určené na napaľovanie, zadať menovku disku a môžete napaľovať.

Ako napáliť DATA CD/DVD disk?

Vojdite do adresára Project: Data CD/DVD. Do neho nakopírujte súbory a adresáre, ktoré chcete napáliť. Kliknutím na Volume Label: sa otvorí dialógové okno, do ktorého zadáte menovku (label) disku. Položka Estimated Free Space: Preset: CD-R 700 MB (Data Mode) ukazuje koľko voľného miesta ešte CD disk ponúka (opakom je Project Size: MB CD, 700MB CD, atď.

Keď kliknete na Burn Media spustí sa samotné napaľovanie. Ešte pred tým však budete opýtaný, ktorou napaľovačkou chcete napaľovať a akou rýchlosťou.

Kliknutím na Clear Project vymažete súbory z prípravy na napaľovanie. Nie z disku.

Ak chcete napaľovať DVD a nie CD, stačí vybrať v Estimated Free Space: Preset: CD-R 700 MB (Data Mode) médium DVD na konci zoznamu.

Obdobným spôsobom sa napaľujú aj ostatné formáty ako Audio CD či Video DVD.

Je to použiteľné?

Samozrejme! Nero prechádza na druhú koľaj. Keby Total Commander CD/DVD Burning Plugin vedel aj kopírovať CD/DVD a vytvárať z médii ISO obrazy, tak by som ho rovno odinštaloval a inštalačný disk hodil do koša.

V jednoduchosti je naozaj krása. Všetko elegantne, pohodlne a priamo zo súborového manažéra.

Teraz hľadám jednoduchý freeware program, ktorý dokáže kopírovať CD/DVD a vytvárať ISO obrazy. Potom sa budem môcť zbaviť Nero. Nechcem viac používať obrovský programový balík, z ktorého využijem menej ako desatinu.

Rony mi poslal odkaz na návod Ako napaľovať vo FAR manageri.

No responses yet

Leave a Reply