Ako sa dostať z Považskej Bystrice do Žiliny

Feb 24 2007

Ako sa dostať z Považskej Bystrice do Žiliny

Včera som zase išiel túto trasu. Naštastie som nikde nestvrdol, ale neskôr zase vznikali kolóny. V podstate je päť spôsobov (trás) ako dojsť do ZA.

  1. Ísť po pseudo diaľnici. Záleží na množstve áut a hlavne kamiónov. Na diaľnicu sa nabieha kúsok za Považskou Teplou. V podstate v celej svojej dĺžke je iba v polovičnom profile okrem asi 4km pri Bytči. Končí pri Dolnom Hričove. Za Bytčou sa už de facto nedá prebiehať. Najproblematickejšia je časť tesne pred a na začiatku ZA. Kvôli samotnej stavbe vznikajú koĺony. Príliš neodporúčam, stačí jedna stará Škodovka/Ávia a pôjdete 50 celú dobu.
  2. Ísť po pôvodnej ceste. Na mysli mám hlavnú cestu, po ktorej sa chodilo pred otvorením pseudo diaľnice. Výhodou je nízka premávka, kvalitná cesta (až na panelovku) a dá sa ísť relatívne rýchlo. Bohužiaľ sa cesta za Dolným Hričovom spája s diaľnicou. Odbočujete na hlavnú cestu doľava, t.z. dávate prednosť obom smerom a občas môžete stvrdnúť celkom dlho. Ďalej pokračujete rovnako ako pri predchádzajúcej ceste.
  3. Stará cesta PB – BY – ZA – V PB odbočíte na hlavnej križovatke doľava, idete stále po hlavnej cez most a za ním odbočíte doprava i dostali ste sa na starú cestu PB – ZA. Prídete do BY, kde pôjdete stále po hlavnej (doľava, doprava) a na hlavnej križovatke rovno (smerová tabuľa ukazuje aj doprava, ale to by ste sa dostali na novú cestu). Do ZA prídete ako keby od Čadce. Nevýhodou je na úseku BY – ZA pár dedín, ale inak premávka býva nulová a dá sa ísť rýchlo. Osobne odporúčam najviac, do pol hodinky musíte byť v ZA.
  4. Cesta PB – Rajec – ZA – v PB na hlavnej križovatke odbočiť doprava smer Rajec a v Rajci smer ZA. Značenie pohodové. Nevýhodou je dvojnásobná vzdialenosť cca. 60km, ale niekedy sa to môže časovo oplatiť.
  5. Piaty spôsob je rovnaký ako druhý, len pri motoreste Borina (za Dolným Hričovom) treba odbočiť vpravo smer Ovčiarsko. Stále po hlavnej a prídete do ZA. Ak budete v ZA pokračovať stále po hlavnej prídete na Rondel (asi jediný nadzemný kruhový objazd na svete:-) odkiaľ sa ľahko dostanete na obchvat.

No responses yet

Leave a Reply