Alarm, ale aký?

Júl 15 2005

Alarm, ale aký?

Od kedy je Jahoda doma neustále riešim otázku alarmu. Hlavný problém je, že na auto si z domu nevidím. Parkovisko je totiž na druhej strane paneláku. Preto som uprednostňoval dvojcetný alarm.

Veľa ľudí mi odporúčalo alarmy Meta. Keď som sa však dozvedel, že obyčajný jednocestný alarm s použitím originálneho diaľkového kľúča stojí 8400Sk a doobjednanie pagera by vyšlo na ďaľších 10 000Sk, tak ma skoro sa mi podlamovali kolená.

Potom som navštívil žilinskú predajňu Jablotronu, kde som objavil alarm Akcent s pagerom PG-4W. Cena myslím okolo 7000Sk už bola o poznanie priaznivejšia. Lenže na výrobky Jablotronu som nepočul veľa pozitívnych ohlasov. Neviem, čo je na tom pravdy, ale odradilo ma to.

Do kórejského auta, kórejský alarmNakoniec som u košickej firmy Phobos systems objavil Magicar 8000B. Ide o dvojcestný alarm s pagerom s farebným LCD displejom užmoňujúci sledovať na aute všetko možné i nemožné. Dosah vo voľnom prietranstve je do dvoch kilometrov, v zastavanej oblasti sa samozrejme zmenší:-( Cena 6890Sk. Poštovné a balné zadarmo, doprava prostredníctvom UPS. Včera o 12.15 som ho objednal a dnes ráno o 8.30 som ho mal doma.

P.S.: Do kórejského auta, kórejský alarm.

No responses yet

Leave a Reply