Alternatíva k študentskej stránke

Jan 04 2005

Alternatíva k študentskej stránke

Príspevok bude uverejnený v školskom časopise Ružový slon (asi:-) a vznikol ako reakcia na http://ssag.fbi.cz.

Určite ste si všimli na nástenke na prvom medziposchodí plagát obsahujúci http://ssag.fbi.cz. Spomínaná stránka sa snaží tvoriť alternatívu k študentskej stránke, pretože so stávajúcou nie je spokojná. Asi hlavným dôvodom je kniha návštev.

Preto by som chcel autorov ubezpečiť, že študentská stránka nie je pod kontrolou profesorského zboru a v slobodu prejavu verím. Pre pochopenie si spomínanú stránku pozrite.

Aj sloboda prejavu má určité hranice. Do knihy návštev máte právo napísať čokoľvek. Môžete spochybniť, vyjadriť aj ostrý nesúhlas s čímkoľvek, so školou, výukou, názormi ostatných atď. Ale zároveň ich tým nesmiete urážať alebo na nich útočiť! To je jej základné pravidlo, ktoré niektorí nevedia prekúsnuť.

Knihu by bolo naozaj dobré vymeniť, za niečo iné. Nemyslím však, že chat je najlepšou voľbou. Skôr by bolo vhodnejšie zvoliť nejakú formu dikusného fóra. Mimochodom, chat bol v starej verzii stránok a za dva roky ho nikto nepoužil! Preto sa v stávajúcej neobjavil.

Myslím, že lepšie ako tvoriť nové študentské stránky, by bolo nadviazať spoluprácu. Preto by som bol rád, keby sa autori ozvali mne alebo Kacenke. Nové nápady radi privítame.

A prečo to vlastne píšem sem? Lebo nemám kam. Na ssag.fbi.cz nič nefunguje. Po kliknutí na akékoľvek tlačidlo, pravda okrem Teachers, to ma to presmeruje na Post.sk, sa nič nestane.

No responses yet

Leave a Reply