Cesta tam a zase späť

Aug 10 2005

Cesta tam a zase späť

Dva týždne pokoja som trávil v juhočeskej dedinke Čimelice. Cesta bola rovnaká ako minulý rok: Žilina > Bytča > Makov > Olomouc > Brno > u Humpolca zjazd z D1 > Tábor > Milevsko > Orlík n. Vltavou > Čimelice. Sakum-prásk 440km.

Na moje prekvapenie bola cesta voľná a bez jediného zdržania. Až na nehoráznu zimu a vietor bola cesta fajn.

Späť sme bola trasa predĺžená o cestu do Plzne: Čimelice > Březnice > Plzeň > Praha > Brno > Olomouc > Makov > Bytča > Žilina. Sakum-prásk 615km aj s blúdením:-)

Cesta fajn, relatívne voľná a s občasnými búrkami s viditeľnosťou na 15 metrov. Pred výjazdom z Plzne som si nepozeral vôbec mapu Prahy, hovoril som si: “Však to tam bude označené.” Nebolo, aspoň som si nikde pri vjzade do Prahy z D5 nevšimol nejakú smerovú tabuľu Brno alebo aspoň niečo podobné. Po asi 20 minútovom blúdení, som sa konečne dostal na R1 a cez Barrandovskú križovatku ďalej na Spořilovskú a hurá po D1 do Brna.

Je D1 diaľnica alebo tankodrom?

Jednoznačne tankodrom! Kalos má mäkký podvozok, ale nestačil na pokrytie nerovností. Nikdy v živote som si tak nevytriasol ľadviny a o statné orgány ako pri jazde po “našej” najstaršej diaľnici.

D1 by potrebovala úrýchlene kompletnú generálku a nie iba miestne opravy.

No responses yet

Leave a Reply