Čítačky RSS

Nov 27 2004

Čítačky RSS

Dnes ráno som začal zháňať nejakú čítačku RSS, lebo Články na Jyxe ma už prestali baviť. To som ešte netušil, koľko mi to pridá šedivých vlasov.

Vyskúšal som Feed Reader, Feed Demon, RSS Point a všetky mali jednu, pre mňa, zásadnú chybu – otvárali všetky stránky v Internet Exploreri. Ani v jednom som nenašiel možnosť prestaviť otváranie na Mozillu.

Nakoniec som skončil pri webovej RSS čítačke rss.plech.net. Momentálne sa pohrávam s myšlienkou urobenia si vlastnej, ale nejak mi to časovo nevychádza.

Ďaľší nečakaný zádrheľ nastal pri pridávaní RSS súborov jednotlivých webov. Nájsť na niektorých serveroch RSS exporty je ako hľadať ihlu v kope sena. Vrcholom bolo, keď server iDnes.cz vyžaduje regristráciu na zaslanie adresy RSS súboru.

Update 15. 11. 2004: Prestal som používať rss.plech.net, kvôli problémom s diakritikou a slabou aktualizáciou (tuším 4-krát do dňa). Vrátil som sa k FeedReader-u a nastavil si otváranie odkazov do nového okna, čím sa mi otvárajú články v Mozille.

Update 17. 2. 2005: Petr Klapper (autor rss.plech.net) ma mailom informoval o novinkách v jeho čítačke:

Od posledniho updatu 15.11. jsem zmenil par veci ve Web RSS Readeru, mj. i problemy s kodovanim (doufam ;-) a slabou aktualizaci (aktualne kazdou druhou hodinu).

No responses yet

Leave a Reply