Čo nakoniec bude pod konárom…

Dec 09 2004

Čo nakoniec bude pod konárom…

Minule som písal o plánovaných vianočných darčekoch ohľadom počítača. Dnes som si bol pre ne v Edise.

DVD napalovačka LG 4160 je už zamontovaná a frčí. Dizajnéri si mohli odpustiť ten šedý prhu na prednej strane. Ale čo už. Ešte som nemal čas ju poriadne otestovať.

Čítačka pamäťových kariet

Apacer čítačku pamäťových kariet (8.1) som nakoniec zobral externú a je to asi lepšie. Mám ju položenú pred sebou na stole a je hneď po ruke.

Veľmi ma sklamal spôsob pripojenia čítačky, teraz myslím prístup k nej vo Windowsoch. Po pripojení do počítača sa vytvorí ďaľších päť diskov. Po vložení karty sa v jednom z nich objaví jej obsah. Myslel som, že sa karta po vložení do čítačky pripojí ako disk a nie, že bude stále pripojených päť diskov:-(

Zatiaľ som skúšal iba kopírovať fotky z karty do compu. Zdalo sa mi to tak o tretinu rýchlejšie.

Skener Benq 5000

Skener sa stal najväčším sklamaním. Pôvodne objednaný Benq 5550 sa už nedodáva. Tak som zobral Benq 5000. Bol som ubezpečený, že skener je vybavený USB 2.0. O to väčšie prekvapenie bolo doma, keď som zistil, že je tam iba USB 1.1.

Skener som ešte neskúšal, tak neviem, ako je na tom s rýchlosťou. Zajtra uvidím. Zatiaľ leží pod posteľou a ja sa poihrávam s myšlienkou, že im ho v predajni otrepem o hlavu za to USB-čko.

Update 12. 12. 2004: Skener funguje celkom dobre. Pri nižších rozlíšeniach je celkom rýchly, ale pri väčších to nie je nič moc. Chcelo by to dvojkové USBéčko. Ale zatiaľ to vyzerá, že si ho nechám…

No responses yet

Leave a Reply