Handsfree Jabra BT530

Nov 21 2009

Handsfree som plánoval už dlhšie. Pred rokom som sa snažil používať nejaké od Nokie, ale po viacerých sťažnostiach, že ma nie je počuť skončilo v poslednom šuflíku. Jabru BT530 mi vybrala aj kúpila manželka, za čo je patrí veľká vďaka;)

Za prvý dojem, najmä z balenia, by sa nemusel hanbiť ani Apple. Jabra dorazila v čiernej krabici. Samotné handsfree je v priehľadnej plastovej škatulke na stojane a všetko príslušenstvo nájdete v malej čiernej krabičke.

V balení nájdete:

  • handsfree,
  • nabíjačku + USB kábel,
  • sadu “držiakov” na ucho,
  • návod.

Handsfree Jabra BT530 je možné pripojiť až k dvom bluetooth zariadeniam súčasne, napr. k dvom mobilom, mobilu a počítaču a pod. Pre mňa je to jedna z kľúčových vlastností, lebo denne používam iPhone aj Nokiu 6300. Pri prichádzajúcom hovore na iPhone sa Jabra autonaticky odpojí od Nokia a po ukončení hovoru sa sama pripojí späť. Nič nie je potrebné prepínať alebo nastavovať.

Druhou najvýznamnejšou vlastnosťou je funkcia Noise Blackout, ktorá odstraňuje hluk a zvuky z vášho okolia a druhá strana vás počuje oveľa lepšie. Schválne si pozrite ukážku na stránkach Jabry.

Handfree môžete uchytiť nie len klasickou sponou okolo ucha, ale aj gumovými krúžkami. Nájdete ich v príslušenstve v rôznych veľkostiach. Zo začiatku som im príliš neveril a nechcel ich ani vyskúšať. Nakoniec som neodolal a používam ich doteraz:)

Vďaka nim nasadíte Jabru jednoduchšie, rýchlejšie a drží celkom pevne – ešte mi z ucha nevypadla. Veľkou výhodou je, že krúžok je ohybný a ak nosíte handsfree vo vrecku nehrozí jeho zlomenie. U spony by som sa toho bál (aj keď sa možno mýlim; neskúšal som).

Neviem koľko váži, ale v uchu vôbec nevadí. Niekedy pretelefonujem aj niekoľko desiatok minút v kuse a o Jabre takmer neviem.

Keďže mám handsfree BT530 len pár dní, nemôžem hodnotiť výdrž batérie. Výrobca udáva až 250 hodín alebo 5 hodín hovoru.

Som veľmi spokojný a určite by som nemenil. Pomer cena/výkon je skvelý a pohodlie pri práce, ktoré som získal je neoceniteľné.

Galéria

One response so far

  1. vypada to fajn, presne nieco taketo potrebujem aj ja, HF ktore vie pracovat naraz s 2 zariadeniami, tiez mam Iphone a sluzobnu nokiu E51 a doteraz som mal len klasicke SE sluchatko ktore je super ale nevie byt pripojene k 2 mobilom sucasne. Neskor poreferuj kolko je prakticka vydrz

Leave a Reply