Import mailov z Gmail účtu do Google Apps for Your Domain

Okt 23 2007

Dlho som váhal, ale nakoniec som sa rozhodol pre prechod od Gmail účtu ku Google Apps for Your Domain. Celý čas som rozmýšľal ako prevediem svojich cca. päť a pol tisíca mailov do novej schránky. Nakoniec som narazil na zaujímavý postup:

  • V starej schránke (Gmail.com) povoľte sťahovanie mailov cez POP (Settings > Forwarding and POP > Enable POP for all mail (even mail that's already been downloaded). Zároveň zmeňte hodnotu When messages are accessed with POP na keep Gmail's copy in the Inbox.
  • V novej schránke vrámci Google Apps nastavte Mail Fetcher pre prístup do účtu na Gmaili. Choďte do Settings> Accounts > Get mail from other accounts. Pridajte nový účet a nastavte prístupové údaje a adresu POP servera (pop.gmail.com).

Stačí už len čakať:) Google Apps začnú pomaly importovať všetky maily zo starého Gmail konta. Stiahnú všetko vrátane odoslanej pošty, len ju nezaradia do adresára Sent Mail.

Presun trvá vcelku dlho. Od včerajšej polnoci sa do novej schránky premiestnilo cca. tritisíc mailov. Predpokladám, že zajtra ráno bude hotovo. Na druhej strane si radšej počkám, ako by som bol v novej schránke bez mailov!

P.S.: Odporúčam pred tým nastaviť všetky labely a filtre, aby ste sa s tým potom nemuseli trápiť:)

2 responses so far

  1. dlho používam gmail a som veľmi spokojný, ale keď posielam poštu na viac adries chcem aby sa tieto adresy každému nezobrazovali. Je možná táto fcia, dá sa na gmaile nastaviť?
    luboo111@gmail.com

  2. a co tento iGoogle gadget? http://www.google.cz/ig/directory?hl=cs&url=gadgets.limitnone.com/gXFER/gXFER-Gadget.xml

Leave a Reply