Internet sa mení a my s ním, ako ďalej?

Mar 10 2006

Internet sa mení a my s ním, ako ďalej?

Pamätáte si ešte na takéto stránky? Behá mi mráz po chrbte, keď si na to spomeniem. Všetko blikalo, behalo, svietilo, často sa to nedalo čítať a pod. Nehovoriac o snahe potom niečo zmeniť na celom webe.

Dnes už sme z toho našťastie vyrástli. Stránky sa tvoria validné, dizajn pomocou CSS, snažíme sa aby všetko bolo čo najprehladnejšie, dbáme o použiteľnosť a myslíme na dostupnosť stránok aj pre zdravotne postihnutých používateľov atď.

Nejak som si zaspomínal keď som sa dnes bavil s on-line produktami firmy Zoho, Thumbstacks.com! a zamýšľal sa nad spojením Writely s Googlom.

Keď sa zamyslíte nad priepastným rozdielom opísaným v prvom a druhom odstavci, tak ma napadá, ako to bude asi vyzerať o päť rokov. Očakával by som všetko o čom sa šušká v spojení s Googlom a menšími firmami. Či už máme na mysli on-line kancelársky balík, disk, organizačný softvér a pod.

Skrátka by som očakával postupných prechod od off-line služieb k on-line. Všetko bude dostupné od všadiaľ. Čož by mne osobne vyhovovalo v plnej miere.

No responses yet

Leave a Reply