Kruhový objazd pri plavárni

Jún 09 2005

Kruhový objazd pri plavárni

Čo tak počúvam, väčšina žilisnkých vodičov nadáva na tri kruhové objazdy v okolí plavárne – Carrefouru – Kauflandu. O tom, či spomaľujú dopravu nejdem polemizovať, ale je úplne jasné, že sú najbezpečnejšou a najrýchlejšou možnosťou riešenia týchto križovatiek. Keby si však vodiči vstúpili do svedomia, prejazd týmto územím by bol oveľa rýchlejší…

Nákres kruhového objazdu pri plávarniNajhoršia sitácia je pred kurháčom pri plavárni so smeru od nemocnice (od Shellky). Ľudia si neuvedomujú, že príjazdová cesta má dva pruhy! Hlavne vo veľkej premávke sa stavajú do jedného nekonečného radu (až po Shelku) v pruhu č. 2 (na obrázku).

Pritom by sa mohli kľudne utvoriť dva súbežné (vedľa seba idúce) rady v pruhu č. 1 a č. 2, končiace zipsom do pruhu číslo 2. Premávku by to razantne zrýchlilo.

Situáciu zvyknú komplikovať vozidlá prichádzajúce zo štvor-prúdovky z Rajca (na obr. bočná príjazdová cesta), vojdu do pruhu č. 1, zastanú a čakajú na voľné miesto v pruhu č. 2. Takýchto by som strieľal!!!

Vždy keď idem úplne voľným pruhom č. 1 okolo desiatok takmer stojacich áut v pruhu č. 2, rozmýšľam, či som niečo nepochopil, alebo prečo všetci stoja v kolóne, keď by mohli kľudne ísť.

Ak sa náhodou mýlim a celý tento príspevok je blbosť, tak ma opravte v komentároch. Ďakujem.

No responses yet

Leave a Reply