Live CD Slax Standard edition

Feb 12 2006

Live CD Slax Standard edition

Už dlhšiu dobu sa poihrávam s myšlienkou zbavenia sa Windowsov a prejdenia na Linux. Linuxom som sa kedysi dávno bavil ako ešte malý fagan. Dnes sa k nemu často nedostanem, no dnes osm spravil prvý krok k postupnému prechodu – Stiahol som si ISO obraz Live CD Slax Standard edition.

Neviem ani čo som od tohoto kroku čakal, ale povedal som si, že ak prežijem pár dní pri Slaxe, tak už nič nebráni tomu, aby som do notebooku navalil Linux. Je mi už predom jasné, že to bude oveľa náročnejšie ako používanie Slaxu. Vráťme sa však k Slaxu

Myslel som si, že ma bude čakať hodina nastavovania a podobných vecí. Na moje prekvapenie sa všetko nakonfigurovalo samo, okrem pripojenia do internetu a slovenskej klávesnice.

Momentálne skúšam všetko možné, čo sa len dá. Už som sa okrem iného stihol zoznámiť s internetovým prehliadačom Konquererom, instant messangerom Kopete a prehrávačom JuK. Múdrejším asi došlo, že Slax obsahuje protredie KDE.

Zatiaľ som nadšený a spokojný. Je to neuveriteľne príjemá zmena oproti Windowsom. Na druhej strane som si však vedomý, že rozbehať ho od základov asi nebude med lízať, ale aj tak sa na to neuveriteľne teším.

No responses yet

Leave a Reply