MacHeist balíček obsahuje WriteRoom zadarmo

Nov 07 2009

Včera na GDD som na Twitteri zachytil, že je vonku ďalší MacHeist balíček. Minulé vydanie bolo plné užitočných programov ako napr. Espresso, HitList, LittleSnaper, tak som hneď pozrel čo si pre nás pripravili tentokrát.

Nový balíček obsahuje len šesť aplikácii, preto má prívlastok Nano. Konkrétne:

- ShoveBox,
- WriteRoom,
- Twitterrific,
- TinyGrab,
- Horde of Orcs,
- Mariner Write.

Mňa z nich zaujal len WriteRoom, po ktorom už hodnú chvíľu pokukávam. Ide o textový editor, ktorý prekryje celú obrazovku čiernym pozadím a umožňuje vám IBA písanie textu. Vďaka tomu, že nevidíte nič, len čierne pozadie a svoj rozpísaný text, dokážete byť oveľa produktívnejší a pracujete efektívnejšie.

Screenshot: písanie tohto príspevku v editore WriteRoom

Možno ste už niekoľkokrát zažili, keď ste namiesto písania pozerali po tlačidlách Wordu a rozmýšľali či ten nadpis dať kurzívou alebo nie. Vo finále na toom nezáleží, ale stratíte zbytočne desať minút a kreatívna nálada je fuč. Dostať sa do nej späť vám zaberiem minimálne ďalších pätnásť.

Preto sa naučte text najskôr napísať a formátovať ho až následne. Sú to dve rozdielne činnosti, ktoré by sa nemali naraz.

Mimochodom skúšal som WrongRoom, ale tam mi neskutočne prekážal posuvník. Netuším prečo tam musel byť. Následne som k spokojnosti používal jDarkRoom, ktorý mi plne vyhovoval, ale je primitívnejší ako WriteRoom.

Pre Windows existuje DarkRoom, ktorý je zadarmo.

P.S.: Jan Korbel dnes napísal zajímavý článok popísujúci vznik MacHeistu.

No responses yet

Leave a Reply