MSDN AA iba pre Windowsákov

Jan 31 2007

MSDN AA iba pre Windowsákov

Keďže ma už škola bez môjho súhlasu a vedomia zaregistrovala do MSDN Academic Alliance rozhodol som sa využiť možnosť zakúpenia Windows Vista Business a ešte bol v pláne Windows Server 2003 atď. Cena nulová, tak prečo ich neskúsiť.

Prečítal som si teda licenciu a rozhodol sa sa neobjednávať si DVD poštou, ale rovno si ho stiahnuť v ISO formáte. Vyplnil údaje, potvrdil objednávku a obratom mi bolo ponúknuté sťahovanie. Kliknem na Download a na moje prekvapenie mi bol ponúknutý na stiahnutie nejaký exe súbor. Sťahovanie som zrušil a pozeral, kde sa stala chyba. Nikde nič, všade sa písalo, že inštalačné DVD je vo formáte ISO obrazu.

ISO obraz v Linuxe ľahko napálim na DVD, ale nejaký exe súbor mi je pod ním na dve veci

Po chvíli hľadania som našiel kontakt na školského koordinátora projektu a požiadal ho vysvetlenie. Obrtom mi prišla odpoveď:

Stahujete downloader, ktery ma cca 430k. ISO soubor se nestahuje primo, ale v zakodovanem tvaru SDC. Pomoci downloaderu veskere operace udelate, ale v prostredi Windows. Linuxove operace nebude MS z prirozenych duvodu podporovat.

Zaujímavá stratégia. Na to aby som si mohol zakúpiť operačný systém firmy Microsoft musím najskôr nejaký jej operačný systém vlastniť a používať. Absolútne nechápem takýto prístup. Čiastočne by som to pobral, keby išlo len o aplikácie.

No responses yet

Leave a Reply