Opera Mobile 8.65

Apr 10 2007

Opera Mobile 8.65

Screenshot domáca stránka

Opera novú verziu prehliadača príliš nepropaguje. Neprináša nespočetne veľa noviniek, ale mne splnila dávny sen – prináša funkciu “Grab & Scroll” (chyť a roluj). Stačí sa dotknúť stylusom stránky mimo odkaz, pohnúť a stránka sa pohne požadovaným smerom. V jednoduchosti je krása. Smrť scrollbarom!

(ne)Výhodu novej verzie je implementácia FlashLite 2.1 a podpora Flash technológie. Pozriete si tak rôzne flashové volovinky od výmyslu sveta, ale hlavne sa budú zobrazovať všetky flashové bannery a reklamy. Začína mi citeľne chýbať blokovač reklamy.

Yahoo sa stal primárnym vyhľadávačom namiesto Googlu. Nevyhovuje mi to a tak odporúčam používať domácu stránku z predošlej verzie.

Pribudla možnosť vyhľadávania priamo z adresového riadku. Nemusíte chodiť na stránky Googlu a zadávať ~výraz~ tam. Stačí napísať g výraz a zobrazí sa stránka Googlu s výsledkami. Pri zmene primárneho vyhľadávača však vývojári zabudli zmeniť písmenko používanie v adresnom riadku. Nezľaknite sa preto, keď po zadaní g výraz na vás vybehne stránka Yahoo. Pre opravu stačí pri vypnutej Opere editovať súbor \Application Data\Opera\search.ini a zmeniť položku Key=g na Key=y v [Search Engine 1].

Konečne sa dajú ukladať obrázky. Stačí nad obrázkom vyvolať kontextové menu.

Chcete poslať odkaz kolegovi? Kontextové menu nad odkazom a Send address as. Skvelé!

Aby som len nechválil. Úplne neskutočne mi na city lezie dotaz pri vypínaní, či chcem naozaj Operu vypnúť. Otravná zbytočnosť!

Oproti staršej verzii nabieha trochu dlhšie. Pri spúšťaní pomocou súboru OperaLaunch.exe sa občas nespustila s hláškou o nedostatku systémovoých prostriedkov. Pri spúšťaní cez OperaWM.exe sa hláška neobjavila ani raz a Opera šlape jak hodinky.

Nová mobilná Opera je najlepším prhliadačom na trhu. Sťahujte a skúšajte! Jedna z najlepších investícii do WM zariadenia.

Galéria

Screenshot nabiehania Opery Screenshot menu
Screenshot menu Screenshot kontextového menu nad odkazom
Screenshot hlášky pri ukončovaní Opery Screenshot domáca stránka
Screenshot nastavení Screenshot nastavení
Screenshot druhého menu

8 responses so far

 1. Welcome to my blog ,
  I’m Eliot.
  If you’ve ever been too tired and couldn’t finish a research paper , then you’ve come to the right place. I assist students in all areas of the writing technique. I can also write the essay from start to finish.
  My career as a scholarly writer started during high school. After learning that I was very capable in the field of academic writing, I decided to take it up as a career .

  Professional Academic Writer- Eliot- Hesperialovesbooks Corps

 2. Hello everyone , I’m Bentley.
  Welcome to my about page. I started writing in my early school years after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
  I had always loved doing research papers because I’m passionate about learning. When you combine writing ability with a love of learning, research paper writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about assisting the students of the future in their school career. When they don’t like their assignment , I am there to help.

  Bentley – Academic Writing Help – //pursuitofyourboyfriend.com/]Pursuitofyourboyfriend Corps

 3. ???????,??????????! .

 4. ???????,??????????! .

 5. ???????,??????????! .

 6. Hello, I am Leona Millar a professional in academic writing.

  I love solving people’s problems and make them happy. That is what I have been doing for decades now.
  I have been writing since I was 12 years old and never knew it would turn out to be a full-time career. I have also been able to handle several assignments that involves writing. And I worked in three organizations as a volunteer to assist people.My hobbie has always been to help people succeed. And I go the extra mile to make that happen.
  I enjoy writing academic papers and have helped people from countries like China.
  I work with a company whose mission is to provide quality works and make people happy. In fact, many students come to me for help on a daily basis because they know I always deliver. And I will continue to provide nothing but the best to build trust like I have been doing for the past few years.

  Expert academic writer – Leona Millar – Newwpdesigns Confederation

 7. Just how would you utilize $66243 to make even more cash: https://get-1-btc-per-day.blogspot.ch?v=17

  Paid Studies: Gain $9374 Or Even more Each week: https://make-4-btc-per-day.blogspot.dk?k=82

 8. READY EARNINGS ON THE INTERNET from $6842 per week: https://q1-get-5-bitcoin-162.blogspot.hu?d=43

  79 Ways to Make Money Online From $5622 per week: https://q1-get-4000usd-per-week-162.blogspot.be?l=47

Leave a Reply