Opera Mobile 8.65

Apr 10 2007

Opera Mobile 8.65

Screenshot domáca stránka

Opera novú verziu prehliadača príliš nepropaguje. Neprináša nespočetne veľa noviniek, ale mne splnila dávny sen – prináša funkciu “Grab & Scroll” (chyť a roluj). Stačí sa dotknúť stylusom stránky mimo odkaz, pohnúť a stránka sa pohne požadovaným smerom. V jednoduchosti je krása. Smrť scrollbarom!

(ne)Výhodu novej verzie je implementácia FlashLite 2.1 a podpora Flash technológie. Pozriete si tak rôzne flashové volovinky od výmyslu sveta, ale hlavne sa budú zobrazovať všetky flashové bannery a reklamy. Začína mi citeľne chýbať blokovač reklamy.

Yahoo sa stal primárnym vyhľadávačom namiesto Googlu. Nevyhovuje mi to a tak odporúčam používať domácu stránku z predošlej verzie.

Pribudla možnosť vyhľadávania priamo z adresového riadku. Nemusíte chodiť na stránky Googlu a zadávať ~výraz~ tam. Stačí napísať g výraz a zobrazí sa stránka Googlu s výsledkami. Pri zmene primárneho vyhľadávača však vývojári zabudli zmeniť písmenko používanie v adresnom riadku. Nezľaknite sa preto, keď po zadaní g výraz na vás vybehne stránka Yahoo. Pre opravu stačí pri vypnutej Opere editovať súbor \Application Data\Opera\search.ini a zmeniť položku Key=g na Key=y v [Search Engine 1].

Konečne sa dajú ukladať obrázky. Stačí nad obrázkom vyvolať kontextové menu.

Chcete poslať odkaz kolegovi? Kontextové menu nad odkazom a Send address as. Skvelé!

Aby som len nechválil. Úplne neskutočne mi na city lezie dotaz pri vypínaní, či chcem naozaj Operu vypnúť. Otravná zbytočnosť!

Oproti staršej verzii nabieha trochu dlhšie. Pri spúšťaní pomocou súboru OperaLaunch.exe sa občas nespustila s hláškou o nedostatku systémovoých prostriedkov. Pri spúšťaní cez OperaWM.exe sa hláška neobjavila ani raz a Opera šlape jak hodinky.

Nová mobilná Opera je najlepším prhliadačom na trhu. Sťahujte a skúšajte! Jedna z najlepších investícii do WM zariadenia.

Galéria

Screenshot nabiehania Opery Screenshot menu
Screenshot menu Screenshot kontextového menu nad odkazom
Screenshot hlášky pri ukončovaní Opery Screenshot domáca stránka
Screenshot nastavení Screenshot nastavení
Screenshot druhého menu

No responses yet

Leave a Reply