Prvý pohľad na smartphone Eurotel SDA

Sep 11 2005

Prvý pohľad na smartphone Eurotel SDA

Ako už viete zmenil som mobil. Eurotel SDA je smartphone s operačným systémom Windows Mobile 2003 SE.

Eurotel SDA z predu Eurotel SDA zo zadu

Telefón je vybavený slotom na miniSD pamäťové karty, internú 64MB a 32 MB pamäť, IrDA, Bluetooth, GPRS, 2,2 placový TFT displej s 64 tisíc farbami a v krabici sa nájde ešte USB kábel a stereo handsfree. Ide teda o veľmi dobre vybavený mobil, do ktorého si vďaka operačnému systému môžete doinštalovať takmer čokoľvek.

Mrzí absencia EDGE technológie a obmedzenie veľkosti kariet do 512MB (nemám overené, či nefungujú aj väčšie). Neštastné je aj umiestnenie slotu pre pamäťovky pod baterku. Telefón sa preto musí vypnúť, vybrať baterka a následne karta. Pôvodne som si myslel, že mi to nebude prekážať, že väčšie súbory budem kopírovať cez kábel či Bluetooth, ale nie je to pravda. Nechápem síce prečo je to cez kábel pomalé, ale asi s tým nič nenarobím. Pre kopírovanie filmov, či MP3-ojek do telefónu (na kartu) sa určite oplatí vypnúť telefón a vybrať kartu do čítačky.

Eurotel SDA z predu Eurotel SDA zo zadu
Klávesnica

Klávesnica je veľmi kvalitná a perfektne sa na nej píše. Len by som alfanumerické klávesy dal trošku ďalej od seba. Ale skôr je to iba zvyk z SL65-ky. Ovládacie tlačidlá mohli byť trošku väčšie, ale potom by neboli kam dať.

Veľkorozmerový displej je najlepší, aký som kedy mal. Aj na ostrom slnku je dobre čitateľný.

Telefón je veľmi dobre vybavený po softvérovej stránke. Nájdu sa staré známe programy z klasických Windows, napr. Explorer, Internet Explorer, MSN Messenger, Media Player atď. Na bežné používanie, telefonovanie, SMS, e-maily či internet, je telefón pripravený hneď po vybalení z krabice.

Veľkou otázkou je výdrž batérie. Dúfam, že vydrží aspoň štyri dni. Inak ma šľak trafí. Výhodou je, že USB kábel sa dá použiť ako nabíjačky.

Po dvoch dňoch intenzívneho používania som nadmieru spokojný.

No responses yet

Leave a Reply