Skúsenosti s autoalarmom Magicar 8000B

Okt 10 2005

Skúsenosti s autoalarmom Magicar 8000B

Veľa ľudí sa ma pýta na alarm, prípadne čo mi to visí na kľúčoch (pager). Autoalarm Magicar 8000B som kúpil u Košicekej firmy PHOBOS s.r.o., ktorá mi ho na druhý deň doručila prostredníctvom UPS.

Montáž teoreticky zvládnete aj v domácich podmienkach, ale odporúčal by som vám zveriť ju odbornému servisu. Cena sa pohybuje medzi dve až štyri tisíc korún.

Balenie

V základnom balení obsahuje Magicar 8000B anténu, otrasový snímač, sirénu, dverné snímače, snímač teploty, pager s batériou a návod. Možno to nie je všetko, ale viac ma momentálne nenapadá.

Ako vidno chýba interiérový snímač. Je ho však možné doobjednať u spomínanej firmy.

Pager a dosah

Prostredníctvom pagera môžete naozaj auto sledovať, ovšem pokiaľ ste v dosahu signálu. Dosah záleží hlavne na prostredí, v ktorom sa nachádzate.

Predajca deklaroval dosah vo voľnom priestranstve dva kilometre. Údaj nie je vôbec prehnaný, ale medzi autom a pagerom nesmie byť jediná prekážka! Inak dostupnoť signálu klesá.

Na dedinách a hlavne v meste je dosah rapídne menší. Čím vyššie a mohutnejšie budovy, tým kratšia vzdialenosť dosahu. Na Solinkách je dosah zhruba 600 metrov a prechádza cez štyri paneláky. V centre Žiliny je dosah ešte menší, lebo domy sú tesnejšie pri sebe.

Špecifikom sú nákupné centrá. Ich železné konštrukcie prepúštajú veľmi málo signálov a výnimkov nie je ani tento. Napr. v žilinskom OC Dubeň strácam signál už po pár desiatkách metrov. Naopak v plzeňskej Olympii som mal signál na najvyššom poschodí a Kalos bol odparkovaný v podzemných garážach.

Dosah je veľmi otázny a často na miestach, kde by som predpokladal, že ešte bude, tam nie je a naopak.

Čo z toho vyplýva?

Autoalarm Magicar 8000B ponúka za málo peňazí veľa muziky. Ak však chcete mať nad autom dokonalý a nepretržitý dohľad určite siahnite po alarme s GSM.

Ak si z domu nevidíte na parkovisko a potrebujete občas skontrolovať auto, je pre vás Magicar 8000B najlepšou voľbou!

No responses yet

Leave a Reply