Slasti a strasti s Motorolou MPx220

Okt 12 2006

Slasti a strasti s Motorolou MPx220

Smarthony s Windows Mobile sú mi nejak zakliate. SDAčko bolo viac v oprave ako doma. Preto bolo odsúdené na predaj.

Po nejakom čase som si zadovážil Motorolu MPx220. S veľkým očakáváním a nadšením som ju začal používať. Na Slovensku (T-Mobile SK) fungovala bezchybne. No u českého Vodafonu nechcela volať, pokiaľ číslo nebolo uložené v zozname a poradiť nevedel nikto.

Otvorená MPx220 Následkom bolo časté striedanie SIM kariet slovenského a českého operátora, čo nakoniec vyústilo do ulomenia jedného konektora (na obrázku ľavý horný) pod SIMkou. V tom momente mi rupli nervy, našiel som si článok o rozoberaní MPx220 a konektor sme opravili.

Otvorená MPx220 Keďže problém s nenadvezovaním hovorou u Vodafone CZ nebol spôsobený chybou SIM, jediným riešením bol nový firmware. Stiahol som si Asian ROM, Motorola Mobile Upgrade Wizard V1.8.5 a postupoval podľa návodu. Po piatich minútach bolo všetko hotové a Motorola ma privítala (asi) čínskymi znakmi. Mobilnaut však opäť poradil a po ázijcoch už nie je ani stopy. Teraz už funguje MPx220 korektne aj vo Vodafone sieti.

Trochu som sa pohrabal vo fóre Mobilnautu a našiel skvelé úpravy registrov. Vďaka nim sa mi podarilo odstrániť veľa vecí, ktoré mi predtým vadili.

Otvorená MPx220 Už ma štve iba jedna vec, ale to je (asi) chyba Outlooku. Pri sychronizácii mi za všetky slovenské predvoľby dáva medzeru. Teda ak mám v mobile číslo +421903123456, tak do Outlooku sa mi uloží +421 903123456 a pri opätovnom nahrávaní do mobilu mi ho tam uloží s medzerou. Potom musím ručne vymazať medzeru u každého čísla v zozname. Z čoho má nesmiernu radosť:-) Neviete poradiť čím to je spôsobené?

V najbližšej dobe uverejním kompletný zoznam mne známych úprav registrov, takže sa máte na čo tešiť.

No responses yet

Leave a Reply