Stojan k notebooku – CoolerMaster NotePal S

Sep 29 2007

Už vyše roka používam ako svôj jediný počítač Notebook HP nx6125. V poslednej dobe som však začal pocitovať, že skláňania k notebookovej klávesnici/monitoru bolo dosť.

Prvým riešením, ktoré ma napadlo, bol nákup LCD monitoru. Nápad pekný, ale neriešil by samotný problém. Spomenul som si, že som v magazíne Czechcomputer čítal recenziu nejakého stojanu pod notebook. Po chvíľke googlenia som ho objavil. Nakoniec som skončil u dvoch finálnych kandidátov – CoolerMaster Notepal S a Logitech Alto.

Logitech Alto spája stojan s klávesnicou. Skvelý nápad, ale má jednu zásadnú chybu. Alto sa dá napolohovať iba do dvoch polôch – 0° a 45°C.

Vráťme sa späť k Notepalu S. Hliniková “platňa”, na ktorú sa pokladá notebook, napomáha chladeniu. Zvyšné časti sú z plastu. Spodná lišta, o ktorú sa opiera predná strana notebooku je potiahnutá gumou, aby nedošlo k jej poškrábaniu. Na stole zaberá stojan zhruba rovnaké miesto ako samotný notebook.

Celkovo sa dá stojan nastaviť do šiestich polôh. Osobne mi najviac vyhovuje tretia najvyššia.

Práca s notebookom je teraz neporovnateľne pohodlnejšia a príjemnejšia. Konečne sa k monitoru/klávesnici neskláňam, ale pohodlne sedím a dívam sa do monitora priamo pred seba. CoolerMaster Notepalu S je nutnosť pre každého, kto denne pracuje s notebookom.

3 responses so far

  1. a ty pises na notebookovej klavesnici, alebo mas pridavnu?? vyzera to dobre, len neviem ci je to dost velke na 17tku, aj ked vyrobca uvadza ze ano..

  2. Jasné, že mám k nemu prídavnú:)

  3. prosim, kde ho zozeniem? Unesie aj ACER – 4,5 kg?

Leave a Reply