Tak nám zabili Mozillu, paní Mullerová…

Mar 11 2005

Tak nám zabili Mozillu, paní Mullerová…

Keby som vedel, čo sa dozviem, tak by som počítač ani nezapol! Mozilla Foundation sa rozhodla ukončiť vývoj Mozilla Suite a venovať sa vývoju Firefoxu a Thunderbirdu.

In 2003 we announced our intention to shift development focus from the integrated Mozilla Application Suite (commonly referred to as “Seamonkey”) to a new generation of applications — the Mozilla Firefox browser and the Mozilla Thunderbird mail and news client.

Mozillu používam od verzie 0.8, teda približne štyri až päť rokov. Preto je pre mňa táto správa veľmi smutná. Akosi mám poslednou dobou pocit, že všetky dobré veci končia:-(

Mozilla Foundation síce s vývojom končí, ale chvalabohu sa nájdu ešte rozumní ľudia, ktorí chcú v práci na Mozilla Suite pokračovať. Bude im poskytnutá potrebná podpora, tak sa nechajme prekvapiť.

Doteraz si neviem vysvetliť, čo spôsobilo taký obrovský nárast a popularitu Firefoxu. Veď ide iba o obyčajný prehliadač s minimom základných funkcií! Mozilla vyniká práve eleganciou i jednoduchosťou vzhľadu a oveľa väčším množstvom možností! Podľa mňa mali chlapci z Mozilla Foundation skôr namiesto vysekávania jednotlivých programov poriadne zapracovať na Suite a ten by bol dnes ďaleko pred Firefoxom.

Idem radšej spať! Bjú noc.

Zaznelo inde

No responses yet

Leave a Reply