USB disk A-Data Mini Cube 12GB

Sep 23 2007

Nedávno som sa rozhodol, že je čas pre výmenu 512MB flash disku za zariadenie s väčšou kapacitou. Rozhodoval som sa medzi výrobkami s pamäťou 2GB alebo 4GB. Moju dilemu s výberom nakoniec vyriešil kamarát, ktorý mi ponúkol A-Data Mini Cube s kapacitou 12GB. Mini Cube neobsahuje flash, ale disponuje 1″ pevným diskom.

Balenie obsahuje základné príslušenstvo – obal, šnúrku pre nosenie na prste, USB predlžovací kábel a CD s ovládačmi pre Windows 98 a program na synchronizáciu dát medzi počítačom a Mini Cube.

USB konektor je na hornej časti Mini Cube a umožňuje rotáciu o 180°, čo veľmi uľahčuje pripojenie k počítaču (hlavne na notebookoch). Windows XP rozpoznali zariadenie bez najmenších problémov a pripojili ho ako ďalší disk. Prenosové rýchlosti som zatiaľ nemeral.

Synchronizačný softvér dodávaný na CD je zaujímavo navrhnutý. Po spustení PersonalBK.exe sa otvorí okno programu Personal Backup Setting, kde sa dajú nakonfigurovať pravidlá synchronizácie. Po nastavení sa program minimalizuje do tray-u a pred odpojením Mini Cube ho musíte vypnúť. Vtip je v tom, že jedioná možnosť v menu je Exit & Uninstall. Nechápem teda ako to má fungovať, keď pri každom spoustení dôjde k odinštalovaniu programu. Pravdupovediac ma to netrápi, lebo na zálohovanie/synchronizáciu chcem aj tak používať iný nástroj.

Na spodnej strane Mini Cube je tlačidlo, po ktorého stlačení dôjde k okamžitej synchronizácii/zálohe. Pod zeleným kruhom na prednej strane sa skrýva LED dióda, ktorá bliká pri zapisovaní/čítaní dát.

Z môjho pohľadu je Mini Cube najlepším (flash) diskom, ktorý sa dá v súčastnosti kúpiť. Jedinou chybkou krásy je zmršený softvér. Pri cene okolo 2700SK s DPH nie je nad čím rozmýšľať:-)

3 responses so far

  1. hm, nevedel som, ze existuju 1 palcove disky.. :)

  2. Mohol by si napísať aké máš s ním skúsenosti? Celkom ma to zaujalo, rozmýšľam aj ja že vymením 1gb flashku za niečo väčšie. Disk vyzerá byť šikovný, malinky. Aký je ten plast v USB konektore? Nie je to labilné?

  3. Skúsenosti sú len a len dobré. Plast na konektore nie je labilný, aj keď spracovanie by mohlo byť ešte kvalitnejšie.
    Ak používaš častejšie notebooky, kde sú 2 USB nad sebou, tak zablokuje oboje:(

Leave a Reply